FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer jest usługą dokładnego cyfrowego odwzorowania danej przestrzeni i przedstawienia jej w formie modelu 3D.
Za pomocą wirtualnego spaceru możliwe jest swobodne zwiedzanie i poruszanie się wewnątrz każdego zeskanowanego obiektu. Takimi obiektami najczęściej są muzea, nieruchomości na sprzedaż lub na wynajem, hotele oraz restauracje, obiekty sportowe lub eventowe, ale tak naprawdę, może to być dowolny budynek lub jego fragment.

Przykład znajdziesz TUTAJ.

2. Na jakich urządzeniach mogę wyświetlić wirtualny spacer? Czy muszę posiadać dodatkowe oprogramowanie?

Wirtualny spacer możesz uruchomić na każdym urządzeniu posiadającym przeglądarkę internetową oraz dostęp do Internetu. Może to być zarówno smartfon, tablet, jak i tradycyjny komputer (np. laptop). Nie jest konieczna instalacja dodatkowego oprogramowania, ani też specjalnych wtyczek do przeglądarki – wystarczy, że klikniesz w link.

3. Gdzie mogę umieścić wirtualny spacer?

Wirtualny spacer po swoim obiekcie możesz umieścić nie tylko w social mediach (facebook, instagram), ale także na stronie internetowej, oraz na wszystkich portalach z ogłoszeniami nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Spacer dostarczymy Ci w postaci linku lub kodu do osadzenia na stronie internetowej, dlatego jego udostępnienie jest tak samo proste, jak skopiowanie adresu dowolnej strony internetowej.
Wirtualny spacer może Ci również posłużyć jako uzupełnienie wizytówki w Google Maps – wystarczy, że umieścisz go w miejscu klasycznej galerii foto.

4. Na czym polega proces skanowania?

Proces skanowania został przez nas tak opracowany aby być maksymalnie szybki i wydajny. Proces skanowania polega na wykonaniu serii fotografii 360° wewnątrz danego obiektu, natomiast liczba koniecznych do zeskanowania punktów zależy głównie od wielkości tego obiektu. Skanowanie jest całkowicie bezinwazyjne, i co najważniejsze, jest przez nas wykonywane w maksymalnie szybki i wydajny sposób. Różnica między tradycyjną fotografią lub wideo-filmowaniem, a skanowaniem przestrzeni w technologii 3D, polega głównie na wykorzystywaniu specjalistycznego typu aparatu.

5. W jakiej technologii będzie wykonany spacer?

W SCANPORT.PL wykorzystujemy najnowocześniejszą dostępną technologię amerykańskiego producenta Matterport.  Każda kamera Matterport Pro 2 wyposażona jest w kilka obiektywów umożliwiających wykonanie zdjęć w wysokiej jakości oraz posiada czujniki podczerwieni, dzięki którym buduje siatkę, przekształcaną później w model 3D.
Kamery Matterport pozwalają nam zachować doskonałą jakość usługi przy zachowaniu szybkiej i bezproblemowej realizacji.

Więcej informacji o Matterport znajdziesz TUTAJ

6. Jak przygotować wnętrza do skanowania?

Przed wykonaniem usługi wyślemy Ci mailem mini poradnik zawierających wskazówki dotyczące przygotowania obiektu do procesu skanowania, jednak podstawowa zasada brzmi – zaaranżuj i przygotuj przestrzeń w sposób, w który chciałbyś zaprezentować ją na zdjęciach (tak, jak do tradycyjnej sesji fotograficznej). 

Zadbaj o zamknięcie drzwi do pomieszczeń, których nie chcesz prezentować, a otwórz do wszystkich, które mają być dostępne podczas wirtualnego spaceru. Pozamykaj okna, a w razie bardzo słonecznej pogody, zasłoń je. Włącz wszystkie dostępne źródła oświetlenia, a wyłącz ekrany telewizorów i monitorów komputerowych. Usuń przedmioty, których nie chcesz pokazywać w prezentacjach 3D (np. prywatne fotografie, dyplomy itp.) oraz zbędne elementy wyposażenia – po prostu, maksymalnie zadbaj o ład estetyczny każdego pomieszczenia.

7. W moim obiekcie znajdują się dane objęte RODO – czy można je usunąć ze spaceru?

Oczywiście, wszystkie wrażliwe informacje mogą zostać zamazane w procesie edycji modelu, dlatego jeżeli w Twoim obiekcie znajdują się np. prywatne zdjęcia, dyplomy zawierające dane osobowe, albo inne drobne elementy, których nie chcesz pokazywać zwiedzającym, po prostu daj nam znać.

8. Jak długo trwa wykonanie wirtualnego spaceru?

Czas wykonania pełnej usługi jest zależny od wielkości oraz z poziomu skomplikowania podziału na pomieszczenia w Twojej nieruchomości. Dla obiektu do 100m2,czas samego skanowania nie powinien przekroczyć 2 godzin, natomiast budynku o powierzchni 1000m2, od kilku do kilkunastu godzin.
Oczywiście, oprócz procesu skanowania opracowujemy model i nanosimy na niego dodatkowe elementy (np. treści multimedialne, znaczniki oraz elementy personalizowane), dlatego czas pełnej realizacji zlecenia może trwać kilka dni roboczych. Sam model jest gotowy do obejrzenia w ciągu 24h od momentu zeskanowania, jednak termin dostarczenia pełnego pakietu usługi ustalamy indywidualnie.

9. Jak zamówić usługę?

Zapoznaj się z naszą OFERTĄ i wybierz pakiet, który odpowiada Twoim potrzebom.
W razie wątpliwości SKONTAKTUJ SIĘ z nami przez formularz lub telefonicznie.

10. Co otrzymam w ramach usługi realizacji wirtualnego spaceru?

Pierwszym, podstawowym elementem, który Ci przekazujemy jest adres URL do wirtualnego spaceru (w postaci linku) oraz kod do wstawienia spaceru na stronę internetową.
Następnie, w zależności od złożonego przez Ciebie zamówienia, przesyłamy również pozostałe elementy takie jak zdjęcia, plany 2D itd.

Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ.

11. Jak długo spacer będzie dostępny w Internecie?

Czas dostępności spaceru jest zależny od długości trwania hostingu i zgodny z pakietem, który wybrałeś/aś. Podstawowe okresy hostingu dla jednego obiektu wynoszą: 1 miesiąc, 3 miesiące oraz 12 miesięcy.
Oczywiście, po realizacji usługi podamy Ci dokładną datę obowiązywania bieżącego hostingu oraz informację o tym, ile wyniesie koszt jego przedłużenia na kolejny okres.

12. Jaki jest koszt wykonania wirtualnego spaceru?

Koszt realizacji usługi zależy od pakietu, na który się zdecydujesz – kluczowa jest tutaj wielkość obiektu, który ma być poddany skanowaniu. W przypadku dodatkowych, niestandardowych elementów wychodzących poza wybrany przez Ciebie pakiet, dokonujemy indywidualnej wyceny.

Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ.

13. Chciałabym/chciałbym bardziej spersonalizowane, niestandardowe rozwiązanie realizacji wirtualnego spaceru. Czy jest taka możliwość?

Oczywiście! Koniecznie skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub telefonicznie, a omówimy Twoją koncepcję, odpowiemy na wszystkie pytania & przedstawimy możliwości.