Portfolio SCANPORT.PL


Schron Pasjonatów Podziemi POZNAŃ

profil Pasjonatów Podziemi na FB

Na poznańskich Jeżycach, na zielonym skwerze przy ulicy Kościelnej 50 znajduje się wyjątkowy obiekt z czasów II wojny światowej – niemiecka szczelina przeciwlotnicza. Od grudnia 2019 r. pieczę nad schronem przejęło Stowarzyszenie Pasjonatów Podziemi, które włożyło mnóstwo starań aby szczelinę oczyścić i odrestaurować. Niegdyś schron mógł pomieścić nawet 150 osób, aktualnie przybliża wszystkim odwiedzającym klimat tamtych czasów. W schronie można zobaczyć mnóstwo interesujących eksponatów, manekiny w ubraniach z epoki oraz fotografie z wypraw Pasjonatów, a wszystko przy świetle i zapachu lamp naftowych.

Wejście do Schronu Pasjonatów Podziemi jest możliwe w niektóre niedziele – dokładne daty i godziny są na bieżąco umieszczane na profilu Pasjonatów na FB. Jednak schron zaprasza również przy okazji Dni Twierdzy Poznań, albo na wyjątkowe obchody Halloween. Organizatorzy przygotowują wtedy stanowiska zajęć kreatywnych dla dzieci, pamiątki, wystawy duchów oraz szereg innych atrakcji.

Niech wirtualny spacer będzie dla Ciebie zachętą do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca i wrzucenia datku do skarbonki – dzięki temu tak wyjątkowe inicjatywy społeczne mają szansę istnieć. O ile korytarze i eksponaty możesz zobaczyć na modelu 3D, tak panujący wewnątrz klimat już tylko w obiekcie.


Weranda Home SŁAWICA

www.werandahome.com

Weranda Home to magiczne miejsce położone w Sławicy, w sercu Puszczy Zielonki nad jeziorami Książym i Borowym. Znajduje się tutaj kilka budynków, które łącznie tworzą niezwykły kompleks odpowiadający na wszystkie potrzeby swoich gości. Na terenie posiadłości można nie tylko popływać łódką lub kajakiem, ale także urządzić piknik lub ognisko. A można po prostu usiąść z książką na pomoście i odpocząć słuchając szumu drzew. Wspaniałe okoliczności przyrody sprzyjają długim spacerom oraz wycieczkom rowerowym po terenie Puszczy. Dopełnieniem tego osobliwego miejsca jest pyszna i zdrowa kuchnia, w której szefowie stawiają na ekologiczne produkty od lokalnych dostawców.

Zapraszamy na trzy wirtualne spacery zrealizowane w technologii Matterport, które pokażą Ci jak wyjątkowe jest to miejsce.

Pierwszy po Rezydencji. Obejrzyj jej klimatyczną restaurację, przestronną salą eventową oraz 12 apartamentów, z których każdy wyróżnia się oryginalnym charakterem wykończenia.

Drugi spacer po Willi oferującej się na wyłączność całej rodzinie, grupie przyjaciół lub też znajomych z pracy. Niech zachwycą Cię dwa dwupokojowe apartamenty, ogromny salon z kominkiem i wyjściem na taras oraz w pełni wyposażona kuchnia.

Trzeci spacer to model 3D dwóch domków foREST. Masz okazję zobaczyć je we wczesnowiosennej odsłonie – w porze letniej wyglądają jeszcze piękniej.
Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 POZNAŃ

www.wmn.poznan.pl

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 znajduje się w Odwachu na Starym Rynku, w jednym z najznamienitszych zabytków architektury polskiej z XVIII wieku. Stanowi jeden z oddziałów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Otwarta 15 grudnia 2017 roku nowa stała wystawa „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga do Niepodległości” została stworzona z myślą o przypadającej w 2018 i 2019 roku setnej rocznicy zwycięskiego zrywu niepodległościowego Wielkopolan. Wystawa składa się z dwóch części i umożliwia zwiedzającym prześledzenie wydarzeń z historii Polski i Wielkopolski z okresu lat 1793-1939.

Zwiedź wystawę stałą Muzeum Powstania Wielkopolskiego poprzez wirtualny spacer stworzony w technologii Matterport. Dzięki modelowi 3D możesz zgłębić wszystkie szczegóły ekspozycji i przyjrzeć się wyjątkowym eksponatom. Na wystawie znajdziesz nie tylko oryginalne wyposażenie wojskowe, ale także liczne przedmioty związane z życiem codziennym. Całości dopełnią ciekawe multimedia i elementy o charakterze edukacyjnym. Co więcej, wśród nich możesz obejrzeć trzy niezwykle interesujące filmy z kanału Instytutu Pamięci Narodowej IPNtv.
Bez wątpienia wirtualny spacer to dobry wstęp do odwiedzenia Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 w rzeczywistości.
Retro Academy POZNAŃ

www.retroacademy.pl

W samym centrum Poznania, w okazałej kamienicy przy ulicy Taczaka mieści się niepowtarzalne miejsce jakim jest RETRO Academy. Retro oferuje nie tylko zajęcia taneczno – akrobatyczne, fitness i organizację pokazów artystycznych, ale także wiele innych aktywności takich jak kursy jogi, organizacja wieczorów panieńskich, a nawet sesje zdjęciowe. Jest to miejsce stworzone po to, by aktywny wypoczynek stał się przyjemnością, a przyjemność – stylem życia.

Dzięki wirtualnemu spacerowi możesz zobaczyć przestronne sale, w których odbywają się zajęcia; rozkład rurek i szarf oraz pozostałe wyposażenie. Innowacyjna technologia umożliwia umieszczenie na modelu 3D filmów z zajęć lub pochwalenie się udanym pokazem. A przede wszystkim daje możliwość przedstawienia pełnej oferty klubu.Concordia Design POZNAŃ

www.concordiadesign.pl

Concordia Design to unikatowe miejsce znajdujące się w pięknie zrewitalizowanym budynku Starej Drukarni, tuż przy Rondzie Kaponiera i w sąsiedztwie znanego wszystkim Poznaniakom biurowca Bałtyk.
Concordia Design to pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności oferujące doradztwo biznesowe dla firm i instytucji. To komfortowa przestrzeń coworkingowa przyciągająca startupy i freelancerów, a także oferująca wyjątkowe biura klasy premium będące siedzibą wielu firm nie tylko z branży kreatywnej.

Zapraszamy na wirtualny spacer w technologii Matterport, który oddaje całą wyjątkowość Concordii Design. Dzięki modelowi 3D możesz zobaczyć sale konferencyjno – bankietowe oraz sale warsztatowe, poznasz możliwości aranżacji i powierzchnie poszczególnych pomieszczeń.

Jednym kliknięciem możesz przenieść się do autorskiej restauracji Concordia Taste znajdującej się na poziomie 0 budynku. Concordia Taste to idealne miejsce spotkań w ponad 100-letnim, ale nowoczesnym wnętrzu. Odpowiednie zarówno na spotkania biznesowe, jak i towarzyskie i rodzinne – z kącikiem dla dzieci oraz ogródkiem letnim wychodzącym na Przystań Sztuki.
Concordia Taste POZNAŃ

www.concordiataste.pl


Poznańska Grupa Eksploracyjna
Podziemia Pomnika Ofiar Czerwca 1956


profil Poznańskiej Grupy Ekspolarcyjnej na FB

Zapraszamy na wyjątkową wirtualną wycieczkę po podziemiach Pomnika Ofiar Czerwca 1956, tj. pod sławnymi Poznańskimi Krzyżami na placu Adama Mickiewicza w Dzielnicy Cesarskiej Poznania.
Dlaczego ten spacer jest wyjątkowy? Ponieważ podziemia pomnika są niedostępne dla zwiedzających, a do tej pory tylko raz w 2021 r. zostały udostępnione mieszkańcom dzięki działaniom Poznańskiej Grupy Eksploracyjnej.

Podziemia Pomnika Ofiar Czerwca 1956 r. to przede wszystkim pomieszczenia techniczne służące do konserwacji krzyży, w których podczas wirtualnego spaceru zobaczyć można odnalezione banery „Solidarności” z 2005 r.
Jednakże podziemia to nie tylko pomieszczenia techniczne, ale również niemal 85 metrów korytarzy stanowiących schron przeciwlotniczy dla ludności cywilnej z okresu II wojny światowej. Zważywszy na całkowite ciemności jakie panowały w schronie przeciwlotniczym, spacer musiał zostać zrealizowany przy użyciu lampy zewnętrznej.


Dwór Przystanki PRZYSTANKI

profil Dworu Przystanki na FB

Przystanki to wieś położona na wschodnim brzegu Jeziora Lubosińskiego, ok 40 km od Poznania. Znajduje się tutaj dworek o bardzo bogatej historii zwany nie inaczej jak Dwór Przystanki.
Na przestrzeni lat, a dokładnie od XIV wieku kiedy pierwszym, znanym z imienia i nazwiska właścicielem majątku był Michał Przystankowski, dwór kilkukrotnie zmieniał gospodarzy. Dopiero w XIX wieku został on przebudowany z inicjatywy niderlandzkiej rodziny de Rege. To właśnie wtedy przekształcono, najprawdopodobniej typowy, polski dworek w rezydencję nawiązującą swą bryłą do modnych w owym czasie neorenesansowych willi włoskich. Po II wojnie światowej, kiedy posiadłość przejął Skarb Państwa utworzono tutaj m.in. Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną, a później działała w nim lokalna szkoła podstawowa. Dopiero w 2002 roku dwór i otaczający go park sprzedano w prywatne ręce. Dzięki temu cała posiadłość jest starannie utrzymana i prezentuje się naprawdę świetnie.

Pięknie odrestaurowane wnętrza zapraszają aby urządzać w nich przyjęcia weselne, komunijne a także każdą inną uroczystość okolicznościową.

Niech wirtualny spacer poprowadzi Cię przez klimatyczne sale oraz eleganckie pokoje dla gości. Może okazać się, że jest to miejsce idealne do Twoich potrzeb.

scanport.pl wirtualne spacery